KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14401010
*
nr 1440 1010
MÃ¥rten Andersson
(1934-2017), Sverige
Signerad, blandteknik, daterad 1958, Önskebrunn, 34x26, yttermått inklusive ram: 50x41 cm
Mårten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.
Följerätt
Utrop:
7.500 kr
Såld:
6.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 december 2021
kl 20:31:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 15:40:20
1
Vinnande bud
15/12 15:41:23
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Andersson
Mårten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.
Läs mer om MÃ¥rten Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik mårten andersson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg önskebrunn
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:30
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:16
-
6286 Blandteknik
Gunilla Sköld, modell. Signerad, daterad -84. Blan..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:08
-
6303 Blandteknik
Hans Björn. Signerad, daterad -84, komposition. Bl..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:59
-
6204 Blandteknik
Jean-Pierre Vielfaure (1930-2015), Frankrike. Sign..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:11
*
MÃ¥rten Andersson
Mårten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.
Läs mer om MÃ¥rten Andersson
nr 1440 1010
MÃ¥rten Andersson
(1934-2017), Sverige
Signerad, blandteknik, daterad 1958, Önskebrunn, 34x26, yttermått inklusive ram: 50x41 cm
Mårten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 7.500 kr |
Såld: | 6.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 december 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/12 15:40:20 | 1 | Vinnande bud |
15/12 15:41:23 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Andersson
MÃ¥rten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.Läs mer om MÃ¥rten Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik mårten andersson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg önskebrunn
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:30 -
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:16
-
6286 Blandteknik
Gunilla Sköld, modell. Signerad, daterad -84. Blan..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:08 -
6303 Blandteknik
Hans Björn. Signerad, daterad -84, komposition. Bl..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:59 -
6204 Blandteknik
Jean-Pierre Vielfaure (1930-2015), Frankrike. Sign..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:11